logo
motyl

Aktualności

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na dni otwarte do naszego przedszkola na przełomie maja / czerwca. Dokumenty zgłaszające dziecko do placówki można pobrać na miejscu w przedszkolu.


Przyjmujemy dzieci przez cały rok.

Zapraszamy również dzieci obcojęzyczne, gdyż od wielu lat mamy przyjemność współpracować z dziećmi z Anglii, Norwegi, Danii, Ukrainy i innych krajów. Nasza kadra nie ma problemu w porozumiewaniu się w obcych językach.


Aktualne informacje z życia przedszkola umieszczane są na Tablicy ogłoszeń w naszym dzienniku elektronicznym INSO, gdzie dostęp mają zalogowani rodzice Naszych Podopiecznych.


❤❤❤ Z A P R A S Z A M Y ❤❤❤

Calineczka

III POWIATOWY PRZEGLĄD TANECZNYCH GRUP PRZEDSZKOLNYCH I WCZESNOSZKOLNYCH 2024r.
Po raz trzeci nasze Przedszkole wzięło udział w roztańczonym konkursie organizowanym przez Chełmiński Dom Kultury. Grupy Motylki i Elfy zaprezentowały swoje układy taneczne 💃🕺

Co się okazało, jury wyróżniło grupę ELFÓW oraz Panią Ewelinę Świs! Po raz drugi Chełmiński Pląsak zamieszka w naszym przedszkolu aż do kolejnego konkursu! ❤️❤️❤️

To był cudowny dzień, pełen emocji, super zabawy i tańca

Dyplom

Dyplom

Dyplom

Dyplom

Pah

Życzenia

Dyplom

Certyfikat

Pasowanie

Pasowanie

Projekt Edukacyjny

Przytul się do drzewa

Akcja adaptacja

Dyplom dwujęzyczny przedszkolak

Dyplom spektakl

Chełmińskie pląsy

IX Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek- Katolickie Pallotyńskie Szkoły w Chełmnie
I miejsce grupa Elfy 🎉👏🥰

Życzenia

Życzenia

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia, jest taka moc, co smutek w radość przemienia, jest taka siła, co spełnia marzenia…
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia!”

Drodzy Rodzice,

Bardzo dziękujemy za udział w akcji Szlachetnej Paczki. Uzbieraliśmy ogromną ilość potrzebnych rzeczy dla Pana Antka, który nie krył wzruszenia gdy otrzymał aż 11 paczek. Spełniliśmy jego wszystkie malutkie marzenia.

Szlachetna paczka

Witajcie, Hello!

I my w tym roku bierzemy udział w konkursie organizowanym przez Fundację Ogólnopolskiego Programu Dwujęzyczny Przedszkolak. Czekajcie na nasze pierwsze dzieła realizowane w ramach tego konkursu. Merry Christmas everyone!

Dwujęzyczny przedszkolak 2

Drodzy Rodzice,


Informujemy, ze grupa młodsza „Motylki” uczestniczy w tym roku szkolnym w dwóch projektach edukacyjnych: - „Zabawa Sztuką”, którego autorką jest Dagmara Drabik - „Z darami natury świat nie jest ponury”, którego autorkami są: Monika Rucińska, Adrianna Kamińska.


Certyfikat 1 Motylki

Certyfikat 2 Motylki

Drodzy Rodzice,

Z wielką radością informujemy że nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego programu „Dwujęzyczny Przedszkolak”.


Dwujęzyczny Przedszkolak to innowacyjne rozwiązanie w edukacji przedszkolnej, wplatające język angielski do codziennych czynności dziecka, które w sposób naturalny zapewnia mu równoległe poznawanie dwóch języków. Program realizowany jest we wszystkich grupach naszego przedszkola i przewiduje prawie 1000 aktywności i zabaw w ciągu roku. Jest to jedyny program w Polsce który ma tyle zajęć.


Program „Dwujęzyczny Przedszkolak” jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jest przeznaczony dla dzieci, rodzin, nauczycieli i wszelkich placówek edukacyjnych, które chcą, aby język angielski był nieodłącznym elementem życia człowieka. Takie podejście, które kładzie nacisk na dwujęzyczność, wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny dzieci. Dodatkowo ogromna baza ćwiczeń ruchowych w¬spomaga także rozwój fizyczny. To wszystko dzięki różnorodnej i ciekawej bazie ćwiczeń językowych, zabaw ruchowych, piosenek, eksperymentów, zajęć kulinarnych, sportowych, przyrodniczych, wprowadza w dwujęzyczną przestrzeń wychowawczą i edukacyjną.


Codzienny kontakt naszych maluchów z językiem angielskim w przedszkolu sprawia, że dzieci nie czują lęku przed językiem obcym, co w konsekwencji wzmacnia poczucie pewności siebie, satysfakcję z podejmowanych działań i chęć do osiągania kolejnych celów. Badania naukowe przeprowadzone na całym świecie dowodzą, że znajomość języków obcych daje ogromne możliwości rozwoju, otwiera okno na świat, ułatwia codzienne działania, ale też daje szansę na realizację najbardziej ambitnych celów i marzeń w coraz bardziej otwierającym się świecie.


Więcej o ogólnopolskim programie „Dwujęzyczny Przedszkolak” – jego twórcach, założeniach i komponentach można znaleźć na stronie dwujezycznyprzedszkolak.com.pl

Certyfikat 1

Certyfikat 2

Calineczka

„Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta. Ucz się tańczyć, w przeciwnym razie nie będą aniołowie wiedzieć, co z tobą począć, człowiecze!” 💃💃


I Powiatowy Przegląd Tanecznych Grup Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych „Chełmińskie Pląsy”🎉


Dziś część naszych przedszkolaków wzięła udział w konkursie tanecznym. Pięknie zaprezentowali swoje taneczne talenty. Wszyscy zdobylismy złote medale 🥇


Dodatkowo grupa ELFÓW zdobyła wyróżnienie. Od dzis w naszym przedszkolu zamieszkał wyjątkowy kogut Pląsak 🐔 Obiecujemy dbać o niego i dalej cieszyć się tańcem ♥️


Zdjęcie z konkursu
Zdjęcie z konkursu


Zdjęcie z konkursu

Dyplom z konkursu

Dyplom z konkursu

sercem z Uukrainą

szczepienia

Calineczka

Zagrajmy razem

Drodzy Rodzice nasze Przedszkole bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy liczymy na Wasze wsparcie ❤ ❤ ❤

Gramy z WOŚP 30.
30. WOŚP.

Nasze przedszkole i nauczycielki biorą udział w konkursie!

Jest nam niezmiernie miło, iż Przedszkole Niepubliczne "Calineczka", zostało zgłoszone do nagrody "Przedszkole Roku" w akcji "Nauczyciel i Przedszkole na Medal".

Również nasze cudowne Panie Ewelina Świs (Elfy) oraz Roksana Utrata (Motylki) zostały nominowane do Plebiscytu "Nauczyciel na Medal".

Jest to największy plebiscyt edukacyjny w Polsce, który w województwie kujawsko-pomorskim prowadzony jest przez "Gazetę Pomorską", "Express Bydgoski" i "Nowości - Dziennik Toruński".

balony
Głosowanie rozpoczyna się 25 października o godzinie 12:00.
Uprzejmie prosimy wszystkich naszych rodziców o oddanie głosu na naszą placówkę i nasze cudowne panie.
Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie pomorska.pl/nauczyciel


nominacja 1 nominacja 2

Mysz

flaga Polski   flaga Unii Europejskiej
obsługa strony: Bartosz Grabowski | grafika: Zofia Kwiatkowska